Skoki narciarskie jedną z dwóch najpopularniejszych dyscyplin sportowych wśród Polaków

Skoki narciarskie to jedna z dwóch najpopularniejsza dyscyplin sportowych obok piłki nożnej, którą najchętniej oglądają Polacy. Obecnie dyscypliny te idą “łeb w łeb” a sport narodowy, jakim są skoki narciarskie, jest jednym z najpopularniejszych sposobów na spędzenie zimowych wieczorów czy nawet letnich dni podczas letniego Grand Prix. Dlaczego skoki narciarskie cieszą się tak dużą popularnością? Wszystkie powody prezentujemy poniżej.

Skoki narciarskie jedną z dwóch najpopularniejszych dyscyplin sportowych wśród Polaków

 

Skoki narciarskie prawie tak samo popularne, jak piłka nożna!

Skoki narciarskie według wielu badań uzyskują ok. 40% popularności, jedynie ustępując kilkoma procentami piłce nożnej. Tendecja ta od lat jest dodatnia i za jakiś czas — szczelnie w obliczu sukcesów Polskich skoczków możemy być świadkami walki o miano najpopularniejszego sportu w Polsce. Wśród kibiców znajdują się zarówno mężczyźni, kobiety, jak i dzieci a sport ten jest lubiany przez zagorzałych kibiców oraz przez osoby, które jedynie okazjonalnie chcą kibicować reprezentacji polski.

 

Sukcesy

Popularność skoków narciarskich z pewnością w dużej mierze zależy od sukcesów polskiej kadry. Kibice głodni zwycięstw dużo chętniej dopingują sportowców, którzy osiągają dobre wyniki i walczą o najwyższe lokaty. Skoki narciarskie są jedną z niewielu dyscyplin, w której jesteśmy czołową drużyną na świecie. Polska na również wielu indywidualistów, którzy są mistrzami świata i zajmują regularnie czołowe lokaty. Najlepiej o wpływie sukcesu na popularność skoków narciarskich świadczy “Małyszomania”, która ogarnęła Polskę, kiedy w latach swojej świetności Adam Małysz wygrywał seryjnie kolejne konkursy.

 

Atmosfera

Drugim powodem, dla którego skoki narciarskie są tak popularne, jest atmosfera samych zawodów i kibicowania. Piknikowa atmosfera podczas zawodów, wspólne kibicowanie przed telewizorem w gronie znajomych czy pozytywna atmosfera z pewnością mają duży wkład w to, że Polacy licznie udają się na poszczególne zawody, gromadzą się w pubach czy organizują spotkania.

 

Sympatia do skoczków

Sympatia Polaków do skoków narciarskich bierze się też z sympatii do samych skoczków. Są to osoby, które nie występują często w kontekście afer, skandali czy nie są “celebrytami”, a ciężko pracują na swoje wyniki. Szczera sympatia kibiców to również powód, dla którego Polacy tak chętnie, kibicują skoczkom narciarskim.