Wycieczka po Krakowie

Kraków znalazł się w wielu rankingach zawierających najpiękniejsze i najbardziej przyjazne miasta dla turystów z różnych stron świata. Dawna stolica Polski, miejsce koronacji królów i ich siedziba, a w dzisiejszych czasach jeden z ośrodków gospodarczych, naukowych i kulturalnych w naszym pięknym kraju. Odwiedzając Kraków nie można pomijać pewnych punktów, wszystkie zostały wymienione poniżej.

Rynek Główny i Sukiennice

Historia Rynku Głównego sięga aż XIII wieku, obecnie to jeden z największych tego rodzaju placu w Polsce. Jego powierzchnia liczy aż 4 hektary, w jego bliskim sąsiedztwie znajdują się Kościół Mariacki, Sukiennice i pomnik Adama Mickiewicza. Jednak w centralnej części Rynku Głównego znajdują się wspomniane wcześniej Sukiennice. Do chwili obecnej w miejscu tym w najlepsze kwitnie handel różnymi towarami. Szukając zatem pamiątek z wycieczki do Krakowa warto udać się właśnie w to miejsce, gdzie można nabyć bibeloty i pamiątki wykonywane ręcznie. Na piętrze natomiast znajduje się Galeria Polskiego Malarstwa i Rzeźby XIX wieku.

Wycieczka po Krakowie

Inne, równie ciekawe zabytki Krakowa

Zamek Królewski na Wawelu to kolejna atrakcja, której zwiedzenia nie powinno się ominąć. Już z Wisły doskonale widać piękny i okazały budynek, ale jeszcze większych wrażeń dostarcza jego wnętrze. Co ciekawe mury tego zabytku pamiętają wiele historii z przełomu XI i XII wieku. Kolejni władcy zlecali rozbudowy Zamku Królewskiego, ponadto miało miejsce wiele pożarów, kradzieży, które wymuszały wszelkie modernizacje. Innym, równie charakterystycznym dla Krakowa zabytkiem jest oczywiście Kościół Mariacki, a w środku dech zapiera wyjątkowy ołtarz autorstwa Wita Stwosza. Kopiec Kościuszki i Muzeum Kościuszkowskie to kolejne piękne miejsce, oczywiście już sama nazwa wskazuje na czyją cześć powstały. Z najwyższego punktu kopca rozciąga się najlepszy widok na panoramę Krakowa, dlatego każdy zwiedzający powinien wyposażyć się w aparat fotograficzny. Miłośnicy zwiedzania muzeów powinni również odwiedzić to otwarte na cześć Książąt Czartoryskich, które zaprasza gości już od 1878 roku.