Czy warto zainwestować w skuter elektryczny?

Kiedy na rynek weszły skutery elektryczne, świat zupełnie oszalał na ich punkcie. Już nie tylko Azja jest mekką takich pojazdów. Pomysł szybko podłapali Polacy, którzy stworzyli ze skuterów elektrycznych niebywały biznes. Jakie są największe zalety współczesnych jednośladów?

Ekonomia i ekologia

Nowoczesne skutery elektryczne są niezwykle wydajne. Po naładowaniu akumulatora można przebyć na nich kilkadziesiąt kilometrów. Szacunkowy koszt każdej pokonanej „setki” na trasie to niespełna 1,50 zł. To jest jeden z argumentów, które przekonują dotychczasowych kierowców o tym, że warto zainwestować w taki środek lokomocji na potrzeby codziennych dojazdów do pracy.

Z ekologicznego punktu widzenia można również wymienić sporo zalet. Skuter nie emituje żadnych spalin, a jego praca jest niezwykle cicha. Bardzo łatwo poruszać się nim po dużym mieście, a zakorkowane ulice nie stanowią żadnego problemu. Nic więc dziwnego, że produkt wzbudza tak szerokie zainteresowanie w ostatnich latach, gdzie moda na bycie „eko” to już niemal obywatelski obowiązek. Użytkownicy jednogłośnie stwierdzają, że nie ma żadnych problemów z ładowaniem sprzętu. Skuter podłącza się do gniazdka elektrycznego, a pełne naładowanie trwa od 4 do 8 godzin. Maszyny są bardzo proste w obsłudze, tanie w eksploatacji i niedrogie w utrzymaniu.

Zanim zdecydujesz się na zakup

W kilku miastach w Polsce istnieje możliwość wypożyczenia skutera elektrycznego. Opłaty za godzinę użytkowania wahają się od 30 do 60 zł. Na pewno warto skusić się na przetestowanie skutera przed zakupem własnego modelu. Jazda pomoże upewnić się w przekonaniu, że jest to znakomita inwestycja, która szybko się zwróci.

Według decyzji, która zapadła na szczycie klimatycznym ONZ w 2015 roku, w ciągu najbliższych 15 lat (czyli do 2030 roku) około 20 procent pojazdów w każdym kraju musi być napędzana elektrycznie. Decyzja władz z pewnością wpłynie na ceny, które z roku na rok stają się coraz korzystniejsze dla przeciętnego użytkownika.

Czy warto zainwestować w skuter elektryczny?

Skuter dla firm

Współczesne firmy równie chętnie jak polskie rodziny angażują się w działania na rzecz ekosystemu. Skutery elektryczne to doskonałe rozwiązanie dla wielu przedsiębiorstw. Korzystają z nich między innymi restauracje rozwożące jedzenie oraz pizzerie. Mobilny skuter pozwala na szybkie dotarcie do klienta, zanim posiłek ostygnie. W zatłoczonych miastach jest to zdecydowanie lepsze rozwiązanie w przeciwieństwie do korzystania z kosztownych do utrzymania pojazdów. Ten innowacyjny pomysł został wprowadzony w życie także w wielu jednostkach policyjnych, a zakup skuterów elektrycznych rozważają również inne służby miejskie.

Polska produkcja

Firmy coraz bardziej otwierają się na innowacyjne, ekologiczne rozwiązania. Dowodem tego jest rosnąca liczba fabryk w Polsce, które jeszcze dość nieśmiało, lecz z pełnym przekonaniem wprowadzają na sprzedaż kolejne modele skuterów elektrycznych. Wkrótce ich cena będzie na tyle przystępna, że na zakup jednośladu będą mogły pozwolić sobie liczne polskie rodziny.