Zwiedzanie Krakowa - kilka pomysłów na trasy tematyczne

Kraków można zwiedzać nawet wiele razy i zawsze znajdzie się coś ciekawego. Tak naprawdę nie ma drugiego takiego miasta w Polsce, które może zaoferować turystom tak wiele interesujących zabytków, muzeów czy atrakcji.

Miliony gości z Polski i świata przyciąga co roku do Krakowa również jego wyjątkowy klimat. Kraków to jedno z najstarszych miast w naszym kraju, dlatego w trakcie zwiedzania miasta nie można omijać tak ważnych miejsc jak Stare Miasto, Wawel czy Kazimierz, które to są kwintesencją tego miasta. W trakcie spaceru będzie można zobaczyć najpiękniejsze dzielnice Krakowa i poznać dzieje miasta. Odkrycie przeszłości to najlepsza forma, która pozwoli nam dalej poznać współczesny Kraków. W zależności od tego jak wiele mamy czasu możemy wybrać również inne miejsca na tracie naszej wycieczki, by zobaczyć jak miasto wygląda. Zabytków nie brakuje. Na pewno warto zobaczyć rynek i Kościół Mariacki ze słynnym ołtarzem Wita Stwosza. Warto będzie zajrzeć do Katedry na Wawelu i królewskich grobów. Znajdziemy także gotyckie kościoły na Kazimierzu.

Zwiedzanie Krakowa - kilka pomysłów na trasy tematyczne

Królewska Katedra na Wawelu

Warto sprawdzić również Muzeum Podziemia Rynku. Miejsc, które będą pokazywały wyjątkowość miasta jest bardzo wiele. Muzea funkcjonujące w Krakowie również ciągle się rozwijają i tym samym dają wiele ciekawych propozycji. Można wybrać się do Tyńca, Wieliczki czy Wadowic, by zobaczyć również okolice miasta.

Co dalej?

Bez wątpienia zwiedzanie Krakowa może się opierać o różne tematy. Nie brakuje tutaj pomysłów i to wszystko to tylko propozycje. Każdy musi dopasować wycieczkę do swoich upodobań. Niektórzy będą chcieli poznawać dzielnicę Żydowską Kazimierz, inni zaś mogą postawić na zwiedzanie wyjątkowych renesansowych zabytków związanych z jagiellońskim złotym wiekiem. Jedno jest pewne – Kraków zachwyci każdego turystę swoją wyjątkową historią.