Święto Muzyki - dlaczego warto przyjść?

Wianki nad Wisłą odbywają się co roku. Są organizowane z okazji Nocy Świętojańskiej. To słowiańskie święto, które przypada w najkrótszą noc w roku. To właśnie wtedy występuje letnie przesilenie Słońca. Warto wtedy trochę poszaleć. Jedna z klasycznych tradycji polega na puszczaniu wianków przez dziewczyny do rzeki. Jeżeli wyłowi je jakiś kawaler, to znak, że dziewczyna zostanie szybko mężatką.

  Święto Muzyki - dlaczego warto przyjść?

Wianki - Święto Muzyki

Wianki są co roku organizowane w Krakowie. Wianki Kraków są jedną z największych i najbardziej popularnych imprez organizowanych w Polsce w Noc Świętojańską. Tradycyjnie zaprasza na nie Miasto Kraków i Krakowskie Biuro Festiwalowe. W czerwcu do stolicy Małopolski zjeżdżają się fani dobrej muzyki z całej Polski. Koncerty odbywają się w kilku różnych miejscach w Krakowie. Polscy artyści reprezentują różne gatunki muzyczne. Dlatego z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Wstęp jest bezpłatny. W 2018 roku na Rynku uczestnicy mogli posłuchać jazzu, r’n’b i hip hopu. Scena Debiutantów mieściła się na Placu Szczepańskim. Co roku organizowany jest też konkurs na najpiękniejszy wianek. Każda dziewczyna może w nim wziąć udział, ta, która wygra pojedzie na tydzień w góry.

Na Wiankach nie można też przegapić wyjątkowego pokazu pirotechnicznego. Organizowany jest na Bulwarze Czerwieńskim, na sam koniec Święta Muzyki. Jak widać, każdy będzie się doskonale bawić.

  Święto Muzyki - dlaczego warto przyjść?

Impreza, która jednoczy.

Święto Muzyki ma promować muzykę. Pokazywać jej niezwykłe bogactwo i zróżnicowanie. Dlatego w tym dniu możemy posłuchać różnych gatunków muzycznych. Uczestnicy imprezy będą mogli posłuchać jazzu, etno, rocka czy muzyki elektronicznej. Warto wziąć udział w koncercie. Wspólna zabawa w Noc Świętojańska jest idealnym pomysłem. Muzycy mogą spontanicznie wystąpić na ulicach i w publicznych miejscach.

Muzyka naprawdę łączy ludzi. Nieważne, ile mamy lat, skąd pochodzimy, jakiego jesteśmy wyznania i jaki jest nasz status społeczny. Dlatego Święto Muzyki ma międzynarodowy charakter.  Organizowany jest w ponad 300 miastach, 100 państwach i na 5 kontynentach.

Muzyka jest wszechobecna. Dlatego każdy meloman musi tu być. Wianki cieszą się ogromną popularnością. Jeśli jeszcze na nich nie byliśmy, koniecznie się tam wybierzmy. Organizowane jest pod szyldem Muzyki Wyzwolonej. Ma łączyć wszystkich ludzi, niezależnie od tego, jakiej muzyki słuchają na co dzień.

Rok temu Wianki były wyjątkowo uroczyście i hucznie obchodzono. Nie tylko dlatego, że wszędzie można było posłuchać muzyki, ale również ze względu na 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Dlatego nie mogło zabraknąć elementów patriotycznych. Na słynnych krakowskich placach można było posłuchać najlepszych polskich utworów. Finałowe widowisko organizowane było nad Wisłą. Zagrano wtedy patriotyczne pieśni i muzykę Fryderyka Chopina.

Patriotycznych akcentów można było posłuchać przez cały dzień. W Krakowie rozstawionych było kilka scen. Jeśli lubisz się dobrze bawić, na pewno nie możesz tego przegapić. Wybierz się z gronem znajomych na tegoroczne Wianki.