Słuchanie muzyki bez Internetu? Tak, to możliwe

Słuchanie muzyki potrafi skutecznie odprężać. Jednak niejednokrotnie dochodzi do sytuacji, kiedy połączenie internetowe zawodzi i tym samym możliwość wyboru ulubionych utworów staje się niedostępna. Na szczęście istnieją specjalne aplikacje, które dzięki wykupieniu opcji premium mogą pomóc w zniwelowaniu problemu z brakiem Internetu. Czas przyjrzeć się im nieco bliżej.

Słuchanie muzyki bez Internetu? Tak, to możliwe

Przegląd aplikacji do słuchania muzyki

Na pierwszym miejscu warto wspomnieć o SoundCloud, która dedykowana jest zarówno osobom, które lubią słuchać utworów muzycznych, jak i ich twórcom. Na korzyść tego rozwiązania przemawia przede wszystkim ogromna baza utworów, dlatego prawdopodobieństwo braków jest naprawdę znikome. Już darmowa wersja jest dość bogata, ponieważ umożliwia na przykład przewijanie, czy nagrywanie własnych linii melodycznych. Płatna jest natomiast możliwość odtwarzania muzyki bez połączenia z Internetem. Kolejną możliwością jest Spotify. W tej aplikacji darmowych funkcji jest już mniej, jednak płatna subskrypcja jest bardzo opłacalna. Wpływa na to nie tylko brak konieczności połączenia internetowego, ale również wyższą jakość dźwięku.

Tidal, Deezer i YouTube Music

Kolejną propozycją jest aplikacja Tidal, której twórcy oferują możliwość skorzystania z 30-dniowego okresu testowego opcji premium. Podstawowe funkcje są wzbogacone o dodatkowe materiały i podcasty, które decydują o wzroście zainteresowania tą propozycją. Nieco mniej popularną opcją jest aplikacje Deezer, która w swojej bibliotece dysponuje utworami w ilości ponad 50 milionów. Użytkownik, który nie wykupił rozszerzonej wersji ma pewne ograniczenie. Nie może na przykład pominąć reklam, czy tworzyć własnych list najczęściej słuchanych utworów. Opłacając subskrypcję uzyskuje się wiele przydatnych opcji. Na sam koniec wspomnieć należy o doskonale znajomej aplikacji YouTube Music, która w płatnej wersji ma podzielone względem gatunku utwory. Ponadto, pojawiają się rekomendacje na podstawie wcześniej słuchanej muzyki. Minusem darmowej opcji jest między innymi brak możliwości słuchania muzyki przy wygaszonym ekranie oraz w trybie offline.