Festiwale muzyczne, na których warto być

Możliwość doświadczenia muzyki na żywo jest czymś nieporównywalnym do tradycyjnego słuchania muzyki płynącej z radia czy słuchawek telefonu. To okazja do posłuchania muzycznych legend, ale także możliwość spotkania inspirujących ludzi. Warto dowiedzieć jakich wydarzeń muzycznych w naszym kraju nie można przegapić. Oto lista kilku z nich.

Impact Festival

To wydarzenie dedykowane miłośnikom mocnych brzmień. To idealne miejsce dla amatorów rocka, którzy z uwielbieniem słuchali takich wykonawców i zespołów jak Ozzy Osbourne, System of a Down, Linkin Park, Aerosmith, Black Sabbath, Red Hot Chili Peppers, Rammstein, Slayer, Kasabian, Godsmack, Thirty Seconds To Mars, Korn, Paramore, Slipknot i wielu innych. Na festiwalu mieli przyjemność występować zespół Korn, promujący album „The Nothing”, Bring Me The Horizon, Skillet, Of Mice & Men, Royal Republic czy The Last Internationale.

Festiwale muzyczne, na których warto być

Orange Warsaw Festival

Mimo,iż tegoroczne wydarzenie zostało odwołane z powodu stanu pandemii na świecie to festiwal ten nadal cieszy się sporą popularnością. Warto wspomnieć, że na wcześniejszych edycjach mieli okazję zaprezentować się tacy artyści jak Camila Cabello, Tyler, The Creator oraz 5 Seconds of Summer, BROCKHAMPTON i Young Thug. Osoby, które zakupiły bilety na tegoroczny festiwal nie muszą się martwić, gdyż bilety te będą mogły zostać wykorzystane na przyszłorocznym wydarzeniu.

Festiwal Wschód Kultury – Inne Brzmienia

To jeden z ważniejszych festiwali, odbywających się we wschodniej Polsce, a dokładnie w Lublinie. To okazja do zetknięcia się różnorodnych zjawisk muzycznych, gatunków, tradycji i kultur. To spotkanie gwiazd światowego formatu, jak i tych mniej znanych. Na koncertach można zobaczyć Godflesh, Yonatan Gat & Eastern Medicine Singers, Kap Bambino i William’s Things. Scenę koncertową stanowi całe miasto, a co ważniejsze udział w tym wydarzeniu jest całkowicie bezpłatny.

Do znanych Polskich festiwali zaliczyć można także Open’er Festival, Sunrise Festival, Kraków Live Festival, Audioriver Festival, Pol’and’Rock Festival czy OFF Festival.