Jaka muzyka do samochodu?

Wiele osób uważa, że muzyka brzmi lepiej podczas podróży samochodem. Jazda autem jest doskonałą okazją, aby posłuchać najnowszych hitów i cieszyć się muzyczną nostalgią.

Aplikacje do przesyłania strumieniowego ułatwiły nam wybranie dowolnego albumu w każdej chwili. Nie musimy już kolekcjonować płyt. Niezależnie od tego, jakiej muzyki słuchamy, codzienna jazda samochodem stanie się prawdziwą przyjemnością.

Jaka muzyka do samochodu?

Dlaczego słuchamy muzyki podczas jazdy samochodem?

Niedawne badania preferencji muzycznych kierowców potwierdziły, że około 60% respondentów słucha utworów, wyłącznie dlatego, że kocha muzykę. Inni twierdzą, że lubią śpiewać podczas jazdy samochodem. Przede wszystkim dlatego, że czas upływa im wtedy szybciej. Prawie jedna czwarta badanych odpowiedziała, że muzyka pomaga im się skupić podczas jazdy.

Radio dalej jest popularne.

Pomimo pojawienia się usług przesyłania strumieniowego, dla ponad połowy uczestników radio jest ich głównym źródłem muzyki w samochodzie. Ponad 35% twierdzi, że nigdy nie zmienia stacji, nawet gdy lecą reklamy. 44% respondentów przyznało, że zmienia stacje, aby znaleźć najlepsze kawałki. Co zaskakujące, tylko 20% badanych stwierdziło, że przełącza stacje, gdy pojawiają się reklamy.

Jaka muzyka do samochodu?

Kochane i znienawidzone piosenki

W rankingu ulubionych utworów wygrały “Bohemian Rhapsody” Queen z 1975 roku, międzynarodowy hit Eda Sheerana “Shape of You” z 2017 roku i przebój „I’m Gonna Be” 500 mil z 1988 roku. Do najbardziej znienawidzonych piosenek możemy zaliczyć „Baby” Justina Biebera, “Gangnam Style” PSY i „Baby One More Time” Britney Spears.

Badanie potwierdziło też, że lubimy śpiewać podczas jazdy samochodem. Muzyka najczęściej nie rozprasza kierowców. Większość respondentów twierdzi, że nigdy nie zgubiło się, nie przejechało na czerwonym świetle ani nie przegapiło zakrętu z powodu dźwięku wydobywających się z głośników. Warto wiedzieć, że wysyłanie SMS-ów, rozmowa przez telefon czy zajmowanie się dziećmi może nas bardziej rozproszyć. Wiele nowszych samochodów ma wbudowane własne systemy rozrywki, które łączą się z Internetem i zapewniają sterowniki z różnego rodzaju aplikacjami.