Najpopularniejsze na świecie turnieje esportowe i ich fenomen

Turnieje esportowe od blisko dekady cieszą się coraz większą popularnością wśród miłośników gier komputerowych. Do udziału w nich zachęcają najlepsze gry komputerowe oraz atrakcyjne nagrody pieniężne oferowane w najbardziej znanych turniejach. Turnieje esportowe z roku na rok przyciągają do siebie całe rzesze ludzi spragnionych wrażeń a ich popularność z pewnością będzie stale rosła w siłę.

Turnieje esportowe wczoraj i dziś

Moda na turnieje esportowe pojawiła się ponad 10 lat temu. Początkowo były to małe spotkania najczęściej organizowane w wynajętych lokalach, w których brała udział zaledwie garstka miłośników gier komputerowych. Z czasem jednak ich popularność systematycznie rosła, przez co dzisiejsze turnieje esportowe praktycznie wcale nie przypominają już swoich pierwowzorów.

Aktualnie, największe zawody w grach komputerowych odbywają się na całym świecie, a udział w nich biorą nie setki, a całe tysiące pasjonatów gier ze wszystkich zakątków globu. Najpopularniejsze turnieje odbywają się w takich znanych miejscach, jak m. in. na Wembley Arena w Londynie, Staples Center w Los Angeles, a nawet na Madison Square Garden w Nowym Jorku. Oprócz tego, większość największych spotkań tego typu jest transmitowanych na żywo przez Internet, gdzie ich przebieg śledzić może jeszcze większa publiczność z praktycznie każdego zakątka świata.

Najpopularniejsze na świecie turnieje esportowe i ich fenomen

Tym, co przyciąga na turnieje esportowe tak liczną publiczność, jest nie tylko możliwość śledzenia zmagań najlepszych graczy z całego świata. Współczesne turnieje esportowe oferują bowiem także niezwykle atrakcyjne i wysokie nagrody pieniężne. W najbardziej prestiżowych z nich pula nagród nierzadko przekracza bowiem kwotę 1 mln dolarów, co dodatkowo motywuje do wzięcia w nich udziału oraz stałego doskonalenia swoich umiejętności.

Najpopularniejsze turnieje esportowe, które warto śledzić

Aktualnie na świecie organizowanych jest wiele różnych turniejów esportowych. Szybki rozwój gier komputerowych sprawia bowiem, że nieustannie się one zmieniają. Regularnie na scenie pojawiają się zupełnie nowe turnieje oraz ligi, niektóre ze starszych łączą się ze sobą, inne z kolei przestają być w ogóle organizowane.

Do najbardziej znanych turniejów esportowych należą takie cykliczne wydarzenia, jak organizowany co roku The International. Udział w nim biorą wyłonione na etapie eliminacji drużyny, które walczą o wysokie nagrody pieniężne. Innym popularnym turniejem jest organizowany od 2015 r. Dota Major Championship. W jego poczet wchodzi wspomniany powyżej turniej The International oraz kilka innych, cyklicznie organizowanych spotkań. Gracze chętnie sięgający w najpopularniejsze gry komputerowe powinni zwrócić uwagę także na Mistrzostwa Świata w League of Legends. Mistrzostwa po raz pierwszy odbyły się w 2011 r., a zwycięzcy turnieju zabrali ze sobą do domu ponad 2 mln dolarów!

To oczywiście tylko niektóre z licznych turniejów esportowych. Zaletą większości z nich jest możliwość śledzenia rozgrywek z dowolnego miejsca na świecie, na co pozwalają transmisje internetowe. Osoby, które zdecydują się osobiście odwiedzić wybrany turniej, często mogą wziąć udział także w targach, podczas których prezentowane są najpopularniejsze gry komputerowe w danym okresie. Turnieje esportowe to więc znakomita okazja, aby nie tylko na bieżąco śledzić przebieg rozgrywek i poczynania najlepszych na świecie drużyn, ale także poznać nowinki z gamingowego świata.