Jakie cechy posiadają Wojownicy Maryi?

Wspólnota, którą tworzą Wojownicy Maryi powstała podczas cyklicznych, regularnie odbywających się spotkań, mogą nimi zostać mężczyźni w wieku od 18 do 50 roku życia, przy czym nie ma ograniczenia, co do stanu Panów – mogą to być mężowie, ojcowie, osoby samotne, duchowni. Spotkania, podczas których możliwe jest zostanie Wojownikiem Maryi odbywają się w Lądzie, a inicjatorem i jednocześnie opiekunem jest Ksiądz Dominik Chmielewski.

Jakie cechy posiadają Wojownicy Maryi?

Wyjątkowość Wojowników Maryi

Wojownicy Maryi są znani z tego, iż zachęcają swoim postępowaniem do wytrwałości w regularnej modlitwie, zawierzają los swoich bliskich Maryi oraz Bogu, do których zwracają się z przeróżnymi prośbami i potrzebą zesłania łask. Wielu spośród Wojowników przedstawia swoje świadectwo, pochodzą z różnych domów, gdzie nie zawsze mieli osoby, z których mogli brać nieustanny przykład, nie zawsze bywało im łatwo, jednak dzięki własnym przeżyciom mogą dawać przykład innym. Podczas spotkań cyklicznych odbywa się zawierzenie, czyli Ślubowanie Mieczy, jest to wydarzenie o najwyższej randze, dlatego ma miejsce wyłącznie 1 raz w ciągu roku, wyróżnia się również spotkania ogólnopolskie i regionalne – te z kolei odbywają się maksymalnie co 2 miesiące. Jest to doskonała okazja dla mężczyzn, którzy jeszcze nie podjęli decyzji, czy chcą zostać Wojownikami Maryi, dla nich przeznaczone są spotkanie cykliczne i regionalne, w których może uczestniczyć każdy.

Wojownicy Maryi – rosnąca popularność

Zgromadzenie Wojowników Maryi przyjmuje do swojego grona coraz większą liczbę mężczyzn, którzy poprzez swoją posługę Matce Bożej chcą dawać przykład swoim żonom, dzieciom i bliskim, ich wiara jest najlepszym świadectwem wiary, która może uczynić cuda w polskich rodzinach. Panowie rozważający zostanie Wojownikiem Maryi mogą zapoznać się z niezbędnymi informacjami wskazanymi na stronie internetowej lub  pozyskanymi od liderów w poszczególnych regionach. Pierwsze pasowanie na Wojowników Maryi miało miejsce w 2016 roku w Czerwińsku, kolejne odbywały się w Lądzie, natomiast tegoroczne w Niepokalanowie, które zajmuje ważne miejsce w sercach Wojowników Maryi. To, co zauważa się na kolejnych spotkaniach to rosnące zainteresowanie tym zgromadzeniem, dzięki któremu rośnie liczba osób przyjmujących najświętsze sakramenty, uczestniczących w niedzielnej Eucharystii oraz tych, którzy chcą oddawać cześć Matce Chrystusa. Wielu członków Wspólnoty wyprosiło za pośrednictwem Maryi wiele łask dla swoich żon i dzieci, dlatego zdecydowali się oni na regularne modlitwy dziękczynne w intencji sprawowanie dalszej opieki, dzięki której żadne zło nie spowoduje spustoszenia w życiu ludzkim. Wojownicy Maryi są znani również z ogromnego wsparcia, jakiego udzielają sobie wzajemnie w trudnych momentach, również tych obfitujących w niepowodzenia życiowe i zwątpienie – niekiedy bardzo uwidocznione. Można wówczas liczyć na dobre słowo, wsparcie, czy zwykłe milczenie, które niejednokrotnie potrafi pomóc bardziej, niż długa rozmowa, w tej grupie tkwi ogromna siła umożliwiająca pokonanie nawet najbardziej dokuczliwych przeszkód.