Kiedy będzie można pójść na koncert?

Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu wydał nowe wytyczne odnośnie organizacji imprez kulturalnych i rozrywkowych. Pandemia koronawirusa spowodowała, że wszystkie imprezy masowe, w tym koncerty muzyczne zostały odwołane i wielu melomanów musiało wstrzymać się z chodzeniem na tradycyjne koncerty. Artyści robili, co mogli, by utrzymać kontakt z swymi widzami, oferując im koncerty online. Wiadomą rzeczą jest, że nic nie zastąpi muzyki granej na żywo. Kiedy zatem można liczyć na jej powrót?

Najnowsze dane pochodzące z Ministerstwa Zdrowia

Ministerstwo Zdrowia poinformowała, że istnieje szansa na powrót do koncertowej normalności od kwietnia. Obecnie następują przygotowania do luzowania obostrzeń po świętach wielkanocnych. Jest jeden warunek, który musi być zachowany, by koncerty mogły powrócić, a mianowicie utrzymanie na odpowiednim poziomie trzeciej fali pandemii. Wiadomości te wywołały nie lada podekscytowanie wśród środowiska kulturalnego i artystycznego.

Kiedy będzie można pójść na koncert?

Ograniczenia, występujące na miejscach koncertowych

Organizacja koncertów w pandemii nie będzie taka sama jak wcześniej. Ministerstwo Zdrowia opublikowało zalecenia odnośnie organizowania tego typu widowisk muzycznych. Pierwszym z nich jest obowiązek zakrywania ust i nosa przez uczestników koncertów. Po drugie, widzowie mają do dyspozycji jedynie 50% liczby miejsc, co w praktyce oznacza, że słuchacze będą zajmować co drugie miejsce na widowni, tak, by zachować odległość 1,5 metra pomiędzy widzami. Trzecie zalecenie dotyczy spożywania napojów oraz picia posiłków – zakazuje się wykonywania tego typu czynności. Zalecenie to zostało opublikowano dość niedawno, jako ostatnie kryterium, umożliwiające bezpieczne organizowanie koncertów i innych widowisk muzycznych.

Odpowiedź gwiazd

Obserwuje się coraz większą gotowość artystów do wyruszenia w trasę koncertową, co widać na stronach takich artystów jak Sanah czy Natalii Przybysz. Jeśli tylko sytuacja pandemiczna się poprawi to niedługo będą pojawiać się dostępne bilety na koncerty do wykupienia. Nie mamy wątpliwości, że zostaną wyprzedane w mgnieniu oka.