Tango argentyńskie – pełen emocji taniec, którego warto się nauczyć!

Tango jest dziś jednym z najbardziej znanych tańców towarzyskich wykonywanych na całym świecie. Ten swoisty symbol Argentyny od wielu lat przyciąga do siebie wszystkich miłośników ekspresyjnych tańców. Jego opanowanie nie jest łatwym zadaniem, ale sama nauka dostarcza wiele satysfakcji oraz pozwala aktywnie spędzić czas. Jaka jest historia tego znanego i lubianego tańca i dlaczego warto zapisać się na kursy, które oferuje szkoła tanga?

Tango i jego argentyńska historia

Tango to taniec towarzyski, który narodził się w Argentynie w drugiej połowie XIX w. Pierwszymi osobami, które go tańczyły byli emigranci, którzy masowo przenosili się w tamtych czasach do Ameryki Południowej w poszukiwaniu swojego miejsca na ziemi oraz lepszej przyszłości. Na początku jego istnienia tango tańczone było głównie w podrzędnych knajpach i domach publicznych, z czasem jednak jego popularność systematycznie rosła i taniec ten pokochały także wyższe sfery.

Największą popularnością od początków swojego istnienia tango cieszyło się w Ameryce Południowej. Do Europy trafiło dopiero w XX w. i początkowo było tańcem zakazanym na Starym Kontynencie, gdyż ówczesne purytańskie społeczeństwo uznawało go za zbyt rozwiązły. Aktualnie tango jest jednym z najbardziej znanych i najchętniej tańczonych tańców towarzyskich na całym świecie. Jest ekspresyjnym, pełnym energii i pasji tańcem, który wyróżnia się specyficznym krokiem. Najważniejszym jego elementem nie jest bowiem sam taniec, a sposób poruszania się pary.

Warto także wiedzieć, że tango nie jest tańcem opartym na z góry założonej i ustalonej choreografii. Przebiegiem tańca kieruje bowiem zawsze mężczyzna, którego zadaniem jest prowadzenie swojej partnerki oraz swobodna improwizacja poszczególnych, wykonywanych przez oboje kroków i figur. Początkiem każdego tanga jest wzrokowe zaproszenie partnerki do tańca, która następnie musi poddać się dominacji swojego partnera w tańcu.

Tango argentyńskie – pełen emocji taniec, którego warto się nauczyć!

Szkoła tanga – profesjonalne lekcje tańca dla dwojga

Tango jest jednym z najbardziej lubianych przez pary tańców towarzyskich. Jego ogromna popularność wynika z tworzącej się pomiędzy ciałami obojga partnerów więzi fizycznej i emocjonalnej. Taniec staje się tu swoistym dialogiem między kobietą i mężczyzną, który nie wymaga słów. Tradycyjny charakter tego tańca podkreśla także dominująca rola mężczyzny, który decyduje o każdym kroku i figurze, a kobieta musi w pełni podporządkować się jego ruchom.

Tango jest pięknym, wyrazistym i pełnym ekspresji tańcem, który pokochają wszystkie pary lubiące wspólną zabawę na parkiecie. Warto jednak wiedzieć, że jego opanowanie do perfekcji nie jest łatwym zadaniem. Nauka tanga wymaga bowiem od obojga partnerów dużo cierpliwości, zaangażowania oraz wytrwałości w nauce. Aby do perfekcji opanować tę sztukę warto zapisać się na lekcje tańca, które oferuje profesjonalna szkoła tanga. Nauka tanga argentyńskiego powinna potrwać co najmniej trzy miesiące. Jest to czas niezbędny, aby partnerzy opanowali podstawy tego tańca oraz nabyli najważniejsze umiejętności.