Jakie zabawki wybrać na prezent dla dziecka?

Dzieci to mali odkrywcy, którzy uczą się poprzez działanie. Zabawa daje maluchowi doskonałą okazję do rozwijania i ćwiczenia nowych umiejętności we własnym tempie, podążając za jego wyjątkowymi zainteresowaniami. Przedstawiamy kilka pomysłów na wybór zabawek, które będą rosły wraz z dzieckiem, stanowiły dla niego wyzwanie i wspierały jego ogólny rozwój.

Propozycje dla małych budowniczych

Maluchy uwielbiają bawić się zabawkami, które mogą rozbierać, składać i wyciągać. Mogą się nimi bawić na wiele różnych sposobów, co pozwala uwolnić wyobraźnię. Dobrym przykładem takiej zabawki są zazębiające się klocki. Można je wykorzystać do wykonania mostu, statku kosmicznego, drogi itp. Doskonałym rozwiązaniem są również drewniane klocki oraz zabawki do zabawy w piasku / wodzie. Zachęcają do rozwiązywania problemów, współpracy, kreatywności i logicznego myślenia. 

Ponadczasowe zabawki

Poszukaj zabawek, które można wykorzystać na różnych etapach rozwoju. Zaliczamy do nich małe plastikowe zwierzątka, domki dla lalek, wywrotki, pluszaki itp. Spodobają się maluchom w każdym wieku. Upewnij się, że wykonane są z bezpiecznych, solidnych materiałów.

Rozwiązywanie problemów i kreatywność

Zabawki, które dają dzieciom szansę samodzielnego lub z niewielką pomocą zrozumienia rzeczy, rozwijają umiejętności logicznego myślenia i rozwiązywania problemów. Zaliczamy do nich łamigłówki, sortowniki kształtów i klocki. Materiały artystyczne, takie jak farba, glina lub kredki, zachęcają do odkrywania i kreatywności. Tego typu zabawki pomagają również dzieciom zrozumieć, jak rzeczy do siebie pasują. Dodatkowo poprawiają koordynację ręka-oko i zdolności motoryczne.

 Jakie zabawki wybrać na prezent dla dziecka?

Jak wybrać zabawki dla niemowląt?

Najlepsze propozycje dla dzieci od urodzenia do około sześciu miesięcy to miękkie zabawki, pacynki, lusterka i grzechotki. Lubią nimi potrząsać i uderzać. Po ukończeniu szóstego miesiąca życia odpowiednie są zabawki, które zachęcają dzieci do poruszania się, leżenia na brzuszku i raczkowania, takie jak akcesoria muzyczne, kubki / pierścienie do układania w stosy.

Zabawki o różnych kolorach, kształtach i rozmiarach pomagają dzieciom w pracy nad podstawowymi pojęciami, takimi jak rozpoznawanie kształtów i kolorów, orientacja przestrzenna itp. Opierają się na ich zdolności motorycznej małej i dużej.