Kraków – stolica eventów

Event to słowo, które jeszcze kilkanaście lat temu było w Polsce praktycznie nieznane. Dzisiaj jest powszechnie używane, gdyż eventy odbywają się niemal bez przerwy, we wszystkich częściach kraju. Szczególnie chętnie organizatorzy rozmaitych wydarzeń przybywają do Krakowa. Każda sala konferencyjna czy centrum kongresowe Kraków jest stale zapełnione przez gości. Skąd bierze się ten fenomen popularności Krakowa jako lokalizacji eventów?

Drugie największe miasto w Polsce

Po części kwestię popularności eventów w Krakowie wyjaśnia wielkość miasta. Nie można zapominać, że według oficjalnych danych jest to druga pod względem ludności miejscowość w kraju. W rzeczywistości natomiast mieszkańców Krakowa jest jeszcze więcej, gdyż wielu studentów, a także absolwentów krakowskich uczelni przebywa w mieście bez zameldowania.

Należy jednak zauważyć, że w kwestii eventów Kraków skutecznie rywalizuje z Warszawą – miastem o wiele większym i lepiej zaludnionym. Być może nie powinno to jednak dziwić, gdyż jeśli chodzi o popularność obu miast w Polsce, ale przede wszystkim poza jej granicami, trudno powiedzieć która miejscowość jest liderem. Głównie ze względów historycznych Kraków to miasto uważane za szczególnie atrakcyjne turystycznie. Dlatego też wiele osób niejako przy okazji odwiedza konferencję, którą organizuje któreś centrum kongresowe w Krakowie, tak naprawdę dając się przyciągnąć urokowi miasta. Podobnie jest z eventami rozrywkowymi, takimi jak koncerty czy mecze sportowe.

Kraków – stolica eventów

Najpopularniejsze eventy w Krakowie

Kraków to miasto bardzo różnorodne, które skupia mnóstwo artystów, ale też ludzi nauki, czy sportowców zrzeszonych w klubach. Nie powinno więc dziwić, że również eventy organizowane w mieście można przyporządkować do wielu kategorii. W sympozjach naukowych, konferencjach, czy zjazdach biorą udział profesorowie i doktorzy ze znamienitych krakowskich uczelni wyższych.  O ile mają na to pozwolenie, chętnie pojawiają się tam również studenci. Centrum kongresowe w Krakowie często gości także lekarzy różnych specjalności, gdyż w Krakowie mieści się znany w całym kraju Szpital Uniwersytecki podlegający pod Uniwersytet Jagielloński. Natomiast w powstałej kilka lat temu arenie, i nie tylko tam, bez ustanku organizowane są mecze międzynarodowe w różnych dyscyplinach sportu, oraz koncerty gwiazd muzycznych z Polski i ze Świata.

Imponujący kompleks na wschodzie Krakowa

Spośród wielu obiektów organizujących eventy w stolicy Małopolski, z pewnością na szczególne wyróżnienie zasługuje centrum konferencyjne Kraków – EXPO. Jest to obiekt niezwykle wielofunkcyjny, w którym organizowane są zarówno konferencje i bankiety, jak i koncerty, czy spektakle. Uwagę zwraca również usytuowanie EXPO, które jest zlokalizowane we wschodniej części miasta, kilka kilometrów od centrum miasta. Dystans do Rynku Głównego lub dworca kolejowego przy Galerii Krakowskiej jest zatem niewielki, jednocześnie goście eventów organizowanych w EXPO mogą swobodnie ominąć korki uliczne, będące zmorą centralnej części Krakowa.

Więcej znajdą Państwo online: Centrum Kongresowe Kraków lub na stronie: Expokrakow.com