Dlaczego warto wybrać się w Bieszczady?

Jeżeli zastanawiamy się gdzie warto pojechać na wakacje z całą pewnością dobrze jest wziąć pod uwagę wyjazd w Bieszczady. Bieszczady to miejsce, które zachwyca swoim pięknem. Co możemy tam zwiedzić? Jaką miejscowość najlepiej wybrać na nocleg w Bieszczadach? Jakie są główne zalety wypoczynku w Bieszczadach?

Bieszczady – obowiązkowy punkt na liście miejsc, które powinno się odwiedzić w Polsce

Bieszczady należą do bardzo popularnym wakacyjnych miejsc, co roku wiele osób chętnie decyduje się na spędzenie urlopu właśnie tu. Należy jednak zaznaczyć, że mimo tak dużej popularności tego regionu każdy z nas i tak będzie w stanie odnaleźć w Bieszczadach bardzo wiele ustronnych miejsc, w których można korzystać z ciszy i spokoju. To właśnie w Bieszczadach można wypocząć od codziennego zgiełku miasta, to tu możemy mieć naprawdę bliski kontakt z naturą. Jeżeli więc pragniemy się zregenerować, odstresować i nabrać nowych sił do pracy to pobyt w tym miejscu może okazać się dla nas wręcz idealnym rozwiązaniem. Co czeka na nas w Bieszczadach? Przede wszystkim zapierające dech w piersiach krajobrazy oraz czyste powietrze. Nie możemy zapomnieć również o wspaniałych górskich wycieczkach, malowniczych leśnych terenach, w których możemy spotkać różne gatunki zwierząt i roślin czy przepysznej lokalnej kuchni z wieloma ciekawymi tradycyjnymi specjałami. Natomiast dla miłośników sztuki i architektury dużą atrakcją tego regionu będą drewniane cerkwie i ikonostasy. Należy także podkreślić, że w Bieszczadach możemy zarówno relaksować się w ciszy, jak i wypoczywać aktywnie. Na sympatyków aktywnego spędzania czasu czeka tu naprawdę wiele atrakcji miedzy innymi: spływy kajakowe i pontonowe, żeglarstwo, kąpiele w wodzie czy jazda konna.

Dlaczego warto wybrać się w Bieszczady?

Idealne miejsce na bazę wypadową – gdzie warto zatrzymać się w Bieszczadach?

W Bieszczadach nie brakuje miejsc, które warto zobaczyć, dlatego też wielu turystów planując pobyt w tym regionie szuka noclegów w miejscowości, która będzie stanowiła dobrą bazę wypadową. Jedną z ulubionych miejscowości wypoczynkowych turystów jest położona w sercu Bieszczad wieś Wetlina. Warto zaznaczyć, że wetlina uznawana jest za jedną z najlepszych bieszczadzkich baz wypadowych, ponieważ to właśnie z tej miejscowości wychodzi najwięcej szlaków. Ponadto każdy z turystów jest w stanie znaleźć tu nocleg idealnie dopasowany do swoich potrzeb. Możemy wybierać tu, bowiem z bogatej oferty różnego rodzaju eleganckich pensjonatów, prywatnych kwater czy schronisk. Ponadto warto dodać, że w Wetlinie znajdują się liczne restauracje, w których to możemy spróbować regionalnych przysmaków, które smakiem nawiązują do przeszłych tradycji kulinarnych tego regionu. Nic, więc dziwnego, że tak wielu turystów swoją przygodę z Bieszczadami zaczyna właśnie tutaj. To właśnie w Wetlinie możemy odnaleźć wszystko to, co potrzebne jest nam do udanego wypoczynku w Bieszczadach. Jeżeli zaś chodzi o atrakcje turystyczne warte zobaczenia w samej Wetlinie to malowniczym miejscem, które warto odwiedzić jest wodospad „Siklawa Ostrowskich” położony w części wsi zwanej Stare Sioło.