Trendy w księgowości w 2019 roku

Warto zapoznać się z trendami w księgowości w 2019 roku. Znacznie ułatwiają pracę księgowego.

Trendy w księgowości w 2019 roku

Automatyzacja

Automatyzacja pozwala zaoszczędzić firmom dużą ilość czasu w zakresie księgowości. Powoli eliminuje potrzebę ręcznego wprowadzania danych. Pozwala na sporą oszczędność czasu. Automatyzacja zmniejsza obciążenia związane z prowadzeniem ksiąg rachunkowych i księgowości. Ten czas można wykorzystać do prowadzenia firmy. Chociaż oprogramowanie do automatyzacji i księgowości może wydawać się zagrożeniem dla księgowych, ale w najbliższym czasie na pewno ich nie zastąpią. Automatyzacja księgowości jest niezwykle korzystna dla przedsiębiorców i właścicieli małych firm.

Media społecznościowe

Profesjonalne biura księgowe powinny zaznaczyć swoją obecność w Internecie, zwłaszcza w mediach społecznościowych. Korzystanie ze strategii social media w zakresie rachunkowości zyska na popularności w tym roku. Ten trend w rachunkowości jest nie tylko korzystny dla firm księgowych, ale także dla klientów, którzy szukają dobrego księgowego. Nie generują dużych kosztów. Zwiększają zainteresowanie potencjalnych klientów naszym biurem księgowym.

Trendy w księgowości w 2019 roku

Księgowość online

Systemy księgowe oparte na chmurze, nazywane także systemami typu “oprogramowanie jako usługa”. Są to programy dostarczane przez Internet. Zamiast kupować na płycie lub instalować programy rozliczeniowe, użytkownicy logują się na konto. Wszystkie transakcje i dane są przechowywane na zdalnym serwerze.

Bez względu na Twoją lokalizację możesz uzyskać swobodny dostęp do tego systemu online. Masz pewność, że dane są zawsze aktualne. Systemy oparte na chmurze są również tańsze niż tradycyjne programy księgowe. Dodawanie nowych użytkowników wymaga jedynie tworzenia większej liczby kont użytkowników. Nie musisz kupować pełnych licencji na dane oprogramowanie.

Księgowość online zmniejsza koszty i zwiększa przychody firmy. Zmniejsza koszty związane z obsługą informatyczną i administracyjną. Wiele firm decyduje się również na tego typu księgowość, aby zwiększyć zdolności analityczne i dokładność danych wykorzystywanych podczas podejmowania decyzji operacyjnych. Taka księgowość pozwala uzyskać szybko odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania przez przedsiębiorców.

Materiał przygotowany przy współpracy z księgowość online w CKSK Wrocław.