Co warto zobaczyć na Karaibach?

Zapomnij o wszystkim, co do tej pory wiesz o Karaibach. Są bardziej zróżnicowane, ryzykowne i energiczne, niż do tej chwili myślałeś. Nadszedł czas, aby odkryć cuda regionu w zupełnie nowy sposób.

Wielki Kajman

Znajduje się tu jedna z największych plaż na świecie. W Seven Mile Beach znajdują się dwa najbardziej luksusowe hotele na Karaibach, Grand Cayman Ritz-Carlton i Seafire Kimpton. Baza noclegowa i gastronomiczna jest tu bardzo rozbudowana. Kajmany są wyrafinowanym i ciekawym miejscem na wakacje.

Co warto zobaczyć na Karaibach?

Barbados

Jest idealnym miejscem dla tych, którzy marzy o całkowitym relaksie w tropikalnym otoczeniu. Ta koralowa wyspa, znajdująca się we wschodniej części Morza Karaibskiego, oferuje prawie wszystko, o czym marzą turyści - fantastyczny klimat, błogie plaże, wspaniałe życie nocne, otwarci mieszkańcy, świetne restauracje i pyszne jedzenie. Wyspa Barbados powstała w wyniku osadów oceanicznych. Fundamenty wapienne liczą milion lat. Wyspa ma wiele unikalnych cech geologicznych. Ciągłe działanie fal i wody deszczowej przyczyniło się do powstania jaskiń i podwodnych jezior w wapiennych skałach wyspy.

Co warto zobaczyć na Karaibach?

Wyspa Saint Martin

St. Martin jest małym rajem położonym na północno-wschodnich Karaibach. Od 1648 roku Francuzi i Holendrzy mieszkali spokojnie na tej wyspie obok siebie. Nie ma jednak fizycznych granic ani różnic kulturowych między częścią francuską a holenderską. St. Martin jest także najmniejszą zamieszkaną wyspą na świecie, podzieloną przez dwa narody. Region francuski znajduje się w północnej części wyspy i zajmuje 60% Pozostałe 40% to Sint Maarten, region holenderski. W każdej części znajdują się piękne plaże, światowej klasy restauracje i sklepy.

Co warto zobaczyć na Karaibach?

Dominikana

Dominikana jest drugą co do wielkości wyspą na Karaibach. Ogólnie jest to region górzysty. Znajdują się tu cztery najwyższe szczyty na Karaibach. Przez cały rok panuje tu fantastyczna, tropikalna pogoda z niewielkimi wahaniami temperatury. Średnia temperatura na  tej wyspie waha się od 25 do 28 stopni Celsjusza. Jest to wspaniała wyspa z przyjemnym klimatem, krystalicznie czystą wodą, spektakularnymi plażami, oszałamiającymi górami i porywającą historią.

Co warto zobaczyć na Karaibach?

Jamajka

Jamajka jest określana sercem Karaibów. Ta kraina szczyci się bogatą kulturą, przepięknymi krajobrazami, pięknymi plażami, muzyką reggae i kurortami all inclusive. Ta niebiańska tropikalna wyspa na Karaibach może się poszczycić niemal idealnym, łagodnym klimatem przez cały rok ze średnią temperaturą 27 stopni Celsjusza. Mieszkańcy Jamajki są bardzo przyjaźni i witają bardzo gorąco turystów. Rastafari i Kumina są dwoma najbardziej znanymi gatunkami muzycznymi na Jamajce. Znajduje się tu też wiele imponujących plaż. Większość z nich jest czysta i spokojna.

Co warto zobaczyć na Karaibach?

Puerto Rico

To terytorium USA położone na północno-wschodnich Karaibach. Dlatego obywatele USA mogą go odwiedzić bez paszportu. W rzeczywistości jest to archipelag obejmujący grupę większych i mniejszych wysp. Panują tu świetne warunki pogodowe przez cały rok. Temperatura waha się od 21 do 26 stopni Celsjusza. Białe piaszczyste plaże Puerto Rico są znane na całym świecie. Można tutaj odpoczywać na plaży, żeglować, surfować i nurkować.

Artykuł przygotowany przy współpracy z serwisem Rejsy-po-karaibach.pl - tutaj znajdziesz swój wymarzony rejs Karaiby.