Dlaczego warto korzystać z usług wypożyczalni samochodów?

Dużą zaletą wypożyczalni samochodów w porównaniu z posiadaniem własnego samochodu jest brak strat z tytułu amortyzacji przy wynajmie auta. Konsument nie tylko może cieszyć się jazdą swoim wymarzonym autem, ale też nie musi się martwić o zmniejszenie wartości pojazdu podczas jazdy. Po zakończeniu umowy najmu klient nie jest już odpowiedzialny finansowo za auto. Oczywiście pod warunkiem, że wcześniej nie spowodował z własnej winy wypadku.

 Dlaczego warto korzystać z usług wypożyczalni samochodów?

Nie jest wymagane dodatkowe ubezpieczenie

Jeśli osoba wynajmująca samochód ma już ubezpieczenie samochodu, większość polis obejmuje również taką usługę. Nie musi ponosić żadnych dodatkowych opłat. Zanim jednak skorzystasz z usługi, koniecznie zadzwoń do swojego ubezpieczyciela, aby wyjaśnić wszystkie wątpliwości. W niektórych przypadkach Twoja polisa może nie obowiązywać. Dlatego lepiej wcześniej wszystko sprawdzić. Jeśli klient nie ma stosownego ubezpieczenia, zawsze może skorzystać z oferty wypożyczalni samochodów.

Brak irytujących opłat za utrzymanie samochodu

Większość właścicieli jest zirytowana ciągłymi opłatami związanymi z utrzymaniem samochodu. Za usługi mechaników trzeba sporo zapłacić. Jeśli systematycznie nie sprawdzamy stanu technicznego auta, może mieć miejsce koszmarna awaria. Wtedy musimy się liczyć z oddaniem samochodu do mechanika na dłużej. Wiele osób musi też płacić za wynajem garażu. Wypożyczając samochód, takie koszty nam odpadają. Nie musimy się martwić o konserwację samochodu. To wypożyczalnia jest odpowiedzialna za tego typu prace. Musimy tylko myśleć o zatankowaniu auta. Sprawdźmy, czy w ofercie znajduje się informacja o tym, co zrobić w przypadku awarii. Zobaczmy, czy istnieje możliwość zamiany zepsutego auta na nowy.

Nagrody dla stałych klientów

Kolejną dużą zaletą jest możliwość wzięcia udziału w programie nagród. Większość popularnych wypożyczalni nagradza lojalnych klientów. Oferuje rabaty i bezpłatne aktualizacje. Większość agencji wymaga od klientów zapisu do odpowiedniego programu nagród przed korzystaniem usług. Dlatego dokładnie przeanalizujmy oferty i umowy różnych wypożyczalni. Mogą zaproponować różne zniżki.

Duża różnorodność samochodów

Większość głównych wypożyczalni oferuje duży wybór samochodów. Zazwyczaj możemy skorzystać z małych, ekonomicznych hatchbacków, SUV-ów i crossoverów. Bez względu na to, jakie są nasze potrzeby, zazwyczaj znajdziemy dla siebie idealny pojazd. Najczęściej możemy wybrać, czy chcemy manualną, czy automatyczną skrzynię biegów.

 Dlaczego warto korzystać z usług wypożyczalni samochodów?

Długoterminowy wynajem

Wiele wypożyczalni samochodów oferuje klientom dodatkowe korzyści z długoterminowego wynajmu. Każda firma ma swój próg, jeśli chodzi o wymaganą liczbę dni wynajmu, aby skorzystać z atrakcyjnych zniżek. Aby czerpać największe korzyści, musimy wcześniej zapisać się do programu dla lojalnych klientów. Programy są specyficzne dla różnych agencji. W wielu przypadkach możemy negocjować z firmą, zanim podpiszemy umowę. Polujmy na specjalne, sezonowe okazje. Dzięki temu możemy sporo zaoszczędzić. Zanim zdecydujemy się na konkretną firmę, przeglądnijmy różne oferty, aby wybrać najlepszą.

Artykuł przygotowany przy współpracy z firmą Express Rent a Car oferującą - wynajem aut w Krakowie.