Co warto wiedzieć na temat działalności Krakowskiego Biura Festiwalowego?

Na to jak dane miasto jest postrzegane przez mieszkańców i turystów ma wpływ wiele rzeczy, między innymi oferta kulturalna. Warto więc zaznaczyć, że w Krakowie organizowanych jest wiele interesujących wydarzeń kulturalnych. Różnego rodzaju imprezy, w tym znane krakowskie festiwale, mają pozytywny wpływ na rozwój turystyki tego miejsca. W stolicy Małopolski o zapewnienie wysokiej jakości oferty kulturalnej dba Krakowskie Biuro Festiwalowe. Co zatem warto wiedzieć na temat funkcjonowania tej instytucji?

Krakowskie Biuro Festiwalowe (KBF) – co to za instytucja?

Krakowskie Biuro Festiwalowe (KBF) to miejska instytucja kultury, która działa na rzecz rozwoju miasta Kraków. Instytucja ta powstała w 1997 roku. Obecnie KBF to znany organizator wydarzeń z różnych dziedzin kultury. Należy podkreślić, że wiele z festiwali organizowanych przez KBF cieszy się dużą popularnością nie tylko w Polsce, ale także w Europie. Jednak organizacja i promocja wielkich imprez kulturalnych to nie jedyne zadania realizowane przez tę instytucję. Warto także wiedzieć o tym, że KBF to wydawca magazynu Karnet, zarządca Centrum Kongresowego ICE Kraków, operator programu Kraków Miasto Literatury UNESCO oraz administrator punktów informacji miejskiej InfoKraków. To właśnie Krakowskie Biuro Festiwalowe, jako pierwsza instytucja w Polsce powołało do życia miejską platformę VOD, mowa tu o platformie VOD – PLAY KRAKÓW. Ponadto należy dodać, że instytucja ta zajmuje się również prowadzeniem takich portali jak: Kids in Kraków czy Kraków Travel. Jak więc widać, KBF aktywnie podejmuje działania z wielu różnych obszarów. Są to między innymi takie dziedziny jak: muzyka, literatura, film czy inicjatywy lokalne. Można powiedzieć, że dzięki KBF stolica Małopolski tętni kulturą i jest miejscem, w którym można spędzić czas w naprawdę interesujący sposób.

Co warto wiedzieć na temat działalności Krakowskiego Biura Festiwalowego?

Co jeszcze dobrze jest wiedzieć o tej instytucji?

Znanymi Festiwalami, które są cyklicznie organizowane przez Krakowskie Biuro Festiwalowe są np. takie wydarzenia jak: festiwal Misteria Paschalia, festiwal Opera Rara, festiwal Conrada czy Festiwal Miłosza. Od niedawna instytucja ta jest także współgospodarzem Pałacu Potockich, który to jest bardzo ważną kulturalną wizytówką Krakowa. Ciężka praca KBF na rzecz kulturalnego rozwoju stolicy Małopolski została do tej pory doceniona różnymi nagrodami i wyróżnieniami. Dzięki tej instytucji zarówno krakowianie, jak i turyści mogą spędzać tu czas w miły i przyjemny sposób, obcując ze sztuką oraz uczestnicząc w widowiskowych wydarzeniach. W Krakowie dzieje się tak wiele, że każdy jest w stanie znaleźć tu coś dla siebie. Kraków to miasto dla wszystkich. Warto zaznaczyć, że KBF przykłada dużą uwagę do tego, żeby kultura była dostępna dla każdego i aby każdy zainteresowany mógł skorzystać z wydarzeń dostosowanych do swoich potrzeb. Należy również dodać, że to właśnie w Krakowie możemy poznać wielu znanych twórców, nie brakuje tu interesujących warsztatów oraz spotkań autorskich, a zakres działań KBF jest stale poszerzany.

Więcej informacji pod https://kbf.krakow.pl/o-kbf/.