W bieżącym roku na rynku wydawniczym pojawiło się już sporo nowości dla najmłodszych a pośród nich również opowieści o Królewnie, która jest chomikiem – to książka, która uczy jak wyrażać emocje a także historia o zmiennokształtnym kosturze.
W tym zestawieniu znajdować się będą jedynie tytuły z wyszczególnieniem dla jakiej grupy wiekowej są przygotowane. Są tutaj książki dla trzylatków ale także takie, które są już odpowiednie do samodzielnego czytania dzieci, które maja 6 lat i propozycje dla starszaków.
„Królewna Chomik. Harriet Niepokonana” – U. Vernon (dla dzieci od 6. roku życia)
„Harriet Niepokonana” to zmiana wyobrażeń o baśniach w śród dzieci. Książka, która jest połączeniem tradycyjnej książki z komiksem i dlatego jest to bardzo interesująca i oryginalna propozycja. Historia jest pełna humoru, łamie stereotypy oraz skłania do nieszablonowego myślenia. Piękne ilustracje oraz dialogi bohaterów umieszczone w dymkach uprzyjemniają naukę czytania i sprawią, że tą książkę bardzo przyjemnie będzie się czytało.
„Cudowny chłopak i ja. Trzy cudowne historie” - R.J. Palacio (dla dzieci od 10. roku życia)
„Cudowny chłopak i ja. Trzy cudowne historie” to książka, która nie jest kontynuacją Cudownego Chłopaka. Nie będzie tutaj dalszych losów głównego bohatera, ale świat przedstawiony z trzech różnych perspektyw. O głównym bohaterze wypowiadać się będzie szkolny łobuz Julian, przyjaciel Christopher a także koleżanka Charlotte. Trzy przeprowadzone ciekawie wątki będą bardzo dobrym uzupełnieniem dla postaci Auggiego z książki Cudowny Chłopak.
„Maskarada” – L. Olsson (dla dzieci powyżej 3. roku życia)
To pięknie przedstawiona opowieść o zwierzakach, które będą wybierać się na bal przebierańców. Przyjęcie skupia różnych przedstawicieli świata fauny. Pojawiają się tam mrówkojad czy orzesznica. Uczestnicy doskonale się bawią i prowadza ciekawe, pouczające rozmowy, co sprawia, że ta książka ma również swój walor edukacyjny, o czym warto pamiętać. Dla dziecka to świetny sposób na to, by uczyć się odróżniają fałszu od prawdy.
„Serafina i zmiennokształtny kostur” – R. Batty (dla dzieci powyżej 9. roku życia)
To druga cześć trylogii przedstawiającej postać dzielnej Serafinie, która mieszka w posiadłości w Baltimore. Dziewczynka od zawsze czuła, że nie pasuje do świata jaki ja otacza, szczególnie gdy zaczęły się tam dziać dziwne rzeczy. Bohaterka musi walczyć ze złymi mocami i przeznaczeniem, ostatecznie musi poznać, kto jest jej przyjacielem a kto jej wrogiem.
„Narysuję to, co czuję! Moja pierwsza książka o uczuciach” – Y. Ismail (dla dzieci powyżej 3. roku życia)
Kicia, Piesek i Osiołek to propozycja dla kilkulatków, dzięki której będą uczyć się one jak pokazać kiedy jest się smutnym, zawstydzonym czy zakochanym. Książka ma formę interaktywną, dzieci mogą tam również rysować i to na pewno będzie sposób na to, by pobudzać dzieci do działania. Wszystko co jest tam prezentowane jest dostępne w przystępnej formie i dzieci wprowadzone są w taki sposób w skuteczny sposób w świat ludzkich uczuć, wzbogaca się ich słownictwo,. Budzi się do pracy wyobraźnia.