Najlepsze książki dla dzieci i młodzieży

Nie ulega żadnym wątpliwościom, że regularne czytanie książek jest niezwykle istotne w procesie rozwoju dziecka. Zarówno małe dzieci, które potrafią już samodzielnie czytać, jak również młodzież w wieku szkolnym, powinna czytać jak najwięcej. Warto jednak zadbać o to, aby jakość literatury, która dostaje się w ich ręce, była odpowiednia i dostarczała odpowiednich wartości. Jakie są najlepsze książki dla dzieci i młodzieży?

Propozycje dla dzieci

Optymalną propozycją dla najmłodszych, są książki z dużą ilością obrazków. Takie książki są bardzo ciekawe dla dzieci, gdyż poza samą treścią, zawierają specjalnie opracowane ilustracje, które wspomagają wyobraźnię dziecka i sprawiają, że dana książka staje się o wiele bardziej ciekawa. Polecane przez specjalistów, oraz rodziców książki dla najmłodszych to pozycje takie jak seria Opowiem Ci Mamo. Polecane tytuły to Co robią Dinozaury, lub Co robią Pociągi. Są to ciekawe, wciągające książki, które są bardzo bogato zdobione, więc nawet dzieci niespecjalnie zainteresowane czytaniem, mogą się nimi zainteresować.

Kolejną propozycją dla najmłodszych jest Piesek Piotruś. Jest to książka z pacynką, która jest integralną częścią książki. W książce znajdują się liczne zabawy, a dziecko jest aktywnie angażowane do zabawy z pacynką, zgodnie z instrukcjami zawartymi w książce. To doskonała zabawa i jednocześnie nauka.

Najlepsze książki dla dzieci i młodzieży

Propozycją dla nieco starszych dzieci są klasyczne Baśnie Andersena. Księga Baśni Andersena zawiera 29 baśni, które są zlokalizowane w magicznym świecie, który wciąga swoją tajemniczością i wyjątkowo intrygującą narracją. Jest to książka, która bije rekordy popularności od lat, przez co jest polecana, jako uniwersalna książka dla dzieci, które chcą zacząć przygodę z literaturą. Wiele osób nie wyobraża sobie dzieciństwa, bez znanych na całym świecie baśni o Calineczce, Królowej Śniegu, czy Nowych Szatach Cesarza. Nowe wydania Baśni Andersena są bogato ilustrowane, co dodatkowo uprzyjemnia czytanie i pobudza wyobraźnię dziecka.