Współczesne egzorcyzmy

Tematyka egzorcyzmów, zła i jego uosobienia w postaci Szatana pozostaje obecnie w sferze zainteresowań wielu ludzi, zarówno młodych, jak i nieco starszych, warto mieć na uwadze, że zgodnie z nauką Kościoła, najbardziej narażeni na grzech są ludzie mocno wierzący. Dla Szatana są to osoby o ogromnej wartości, ponieważ oddalenie ich od wiary stanowi największą nagrodę.

Wypędzanie zła przez Ks. Michała Olszewskiego

Osobą, która może wiele powiedzieć na temat wyzbywania się zła z życia jest ks michał olszewski, który zrezygnował ze swojej pasji, jaką były sztuki walki, by rozpocząć nowe życie, przepełnione wiarą i miłością do Boga. W swojej posłudze kapłańskiej, Ks. Michał Olszewski niejednokrotnie otrzymywał prośby o spowiadanie osób opętanych przez siły nieczyste, dzięki kolejnym małym i większym sukcesom, uzyskał całkowicie inne spojrzenie na wykonywania zadań zleconych przez samego Boga został egzorcystą. Ks. Michał Olszewski spełnia się w swoim powołaniu dzięki wielkim pokładom empatii, którą należy okazać każdemu, czyja dusza została zaatakowana przez zło przybierające różne, podstępne postacie. Słowa kierowane z ust Ks. Michała Olszewskiego i przekazywane w wielu książkach jego autorstwa spotykają się z aprobatą głównie młodych ludzi, którzy są nierzadko zafascynowani serialami, grami komputerowymi, czy fikcyjnymi postaciami. Przez to nie znajdują czasu dla przyjaciół, rodziny, Boga – oddalają się z każdym dniem co raz bardziej, a później pojawiają się inne problemy: alkohol, narkotyki, kradzieże i wiele innych symptomów otaczającego zła.

Współczesne egzorcyzmy

Współczesne egzorcyzmy okiem Kościoła

Współczesne opętanie przez Szatana przybiera najczęściej nieco inną formę, na co zwrócił niejednokrotnie uwagę Ks. Michał Olszewski, podkreśla On niejednokrotnie, że głównymi zagrożeniami czyhającymi na współczesną populację jest wirtualny świat, w którym ludzie zatapiają się i angażują bez reszty. Współczesny Kościół posługuje się szczególnymi wytycznymi, dokładnie wskazuje osoby, które mogą zajmować się wypędzaniem złych duchów, mogą to być wyłącznie prezbiterzy diecezjalni lub zakonni wykazujący się pobożnością, prowadzeniem nieskazitelnego życia, roztropni, całkowicie posłuszni, dojrzali uczuciowo, oczytani i odpowiednio przygotowani do pełnienia tej wyjątkowej posługi. Wymienione powyżej cechy są niezbędne, ponieważ egzorcysta jest skuteczny jedynie wówczas, gdy sam mocno wierzy, iż jego działania wspiera sam Bóg, osoby o zbyt słabej wierze sami często wątpią w słuszność tego, co mówią, lub robią. W takich przypadkach sami stają się bardzo podatni na zwątpienie w Pana Boga, Jego istnienie oraz sens głębokiej i żarliwej miłości, taka osoba nie staje się dobrym przykładem, jeżeli sama nie jest wystarczająco uduchowiona. Ks. Michał Olszewski sam wyzbył się zła, które dostrzegł dopiero po jakimś czasie pobytu w Jego życiu, dlatego poza zdobytą w teorii wiedzą, służy także własnym świadectwem, o którym ludzie chcą czytać i słuchać, nic bowiem nie działa tak na uzdrowienie duszy, jak posłużenie własnym przykładem.