Fenomen książeczek z serii Pucio.

Pucio to bohater, którego zna niemal każde dziecko w Polsce. Opowieści o przygodach Pucia to wielki hit wydawniczy. Seria książeczek logopedycznych Marii Galewskiej-Kustry to doskonałe narzędzie do naturalnego wspierania rozwoju mowy u dzieci. Każda z części została odpowiednio dostosowana do poszczególnych etapów rozwoju mowy dziecka.

Dlaczego warto nabyć książeczki z serii przygód Pucia?

Są to książki proste i zrozumiałe dla najmłodszych, dodatkowo zawierają przejrzyste i niebanalne ilustracje. Ilustratorka Joanna Kłos posiada swój charakterystyczny styl, który jest bardzo przyjemny dla oka. Dzieci uwielbiają rysunki z życia bohaterów książeczki. Dodatkowo ilustracje te są namalowane w taki sposób, że potrafią doskonale zainspirować dzieci do powtarzania chociażby prostych słów. Do zalet książeczek o Puciu możemy zaliczyć także bardzo dobrą jakość wykonania. Książeczki te posiadają duży format i kartonowe strony, dzięki temu bez problemu możne czytać je nawet z najmłodszymi maluchami. Wspólną naukę nowych sówek ułatwiają także specjalnie przygotowane, praktyczne wskazówki dla rodziców.

Fenomen książeczek z serii Pucio.

Sympatyczni bohaterowie książki.

Pucio to kilkuletni, miły chłopiec, który posiada wesołą rodzinkę: mamę, tatę, starszą siostrę Misię oraz młodszego braciszka Bobo, pieska Funia i kotka Mimi. Postacie te budzą pozytywne emocje, a ich przygody są bardzo ciekawe, dzieci mogą się z nich wiele nauczyć. Cykl książek o Puciu został napisany w taki sposób, aby był jak najlepiej dostosowany do możliwości rozwoju mowy dziecka. Książeczki dla starszaków posiadają bardziej rozbudowana fabułę. Pierwsza część przygód Pucia to nauka popularnych wyrazów dźwiękonaśladowczych, druga- pierwszych słów, a kolejne to przede wszystkim doskonalenie umiejętności wypowiadania pełnych zdań, odmiany rzeczowników i czasowników, a także ćwiczenia mowy zadaniowej czy tez podstawowych zasad gramatyki.

Jak powszechnie wiadomo warto czytać dzieciom, pamiętajmy również o tym by wybierać dobre i sprawdzone pozycje książkowe, które wspierają procesy rozwojowe dzieci, a takimi właśnie są książeczki z serii przygód o Puciu.