5 powodów dla których warto ćwiczyć jogę

Żyjemy coraz szybciej i coraz częściej jesteśmy zafiksowani na punkcie wydajności. Mimo, że robimy więcej niż kiedykolwiek ciągle funkcjonujemy w poczuciu niedoczasu, a doba ma tylko 24 godziny. Bardzo często cierpi na tym nasze zdrowie. Ciągle spięci i zdenerwowani odczuwamy bóle stawów, barków coraz gorzej śpimy, jesteśmy wiecznie zmęczeni i rozdrażnieni… A może joga?  Uprawianie jogi może być zbawienne dla naszego zdrowia zarówno z punktu widzenia fizycznego jak i stanu psychicznego. Dlaczego warto uprawiać jogę? Poniżej prezentujemy 5 powodów dla których warto zainteresować się ćwiczeniem jogi!

5 powodów dla których warto ćwiczyć jogę

  1. Joga minimalizuje stres, oraz niweluje jego negatywne skutki, takie jak nerwowość, drażliwość czy nawet bezsenność. , takie jak bezsenność, kołatanie serca, nerwowość i rozdrażnienie. Po sesji jogi będziemy zrelaksowani i wyciszeni.  
  2. Ćwiczenie jogi poprawia metabolizm oraz krążenie krwi. Regularne praktykowanie jogi przyczynia się do poprawy kondycji układu sercowo - naczyniowego, jak również sprawia, że efektywniej będziemy spalać tkankę tłuszczową. W efekcie będziemy zdrowsi i szczuplejsi. 
  3. Joga wzmacnia mięśnie całego ciała oraz rozciąga je.  Zakres ruchu i giętkość stawów w dużej mierze wpływa na nasz komfort.  Praktykowanie jogi pozwoli na redukcję napięć mięśniowych których nabywamy na skutek pracy lub po prostu stresu. Bardziej giętcy i elastyczni będziemy czuć się zdecydowanie lepiek. 
  4. Joga jest dobra dla kręgosłupa - gdy masz problemy z kręgosłupem na wiele dyscyplin nie możesz sobie pozwolić, jednak odpowiednio dobrane asany jogi zadziałają na Twój kręgosłup wzmacniająco.  Warto pamiętać, że praktykując jogę pracujemy zawsze z ciężarem własnego ciała, a to wcale nie tak mało, jednakże proces ten odbywa się w bezpieczny sposób. 
  5. Praktykowanie jogi wzmacnia odporność - dzięki właściwemu dotlenieniu oraz wzmacnianiu mięśni całego ciała i nabywaniu giętkości  rzadziej zapada się na choroby układu kostno - stawowego jak reumatyzm jak również jest się mniej podatnym na infekcje dróg oddechowych.