Zwiedzamy Małopolskę - gdzie warto pojechać?

Kierunek Małopolska? Bardzo dobry wybór!  Ten region obfituje w zróżnicowane atrakcje. Znajdą tutaj coś dla siebie zarówno wielbiciele zwiedzania i poznawania historii, jak również te osoby które cenią aktywny wypoczynek i piękne widoki. Jeżeli komuś zależy na bliskości lotniska, nocleg można łatwo wyszukać googlając Kraków airport hotel i stamtąd wyruszać na spotkanie przygody. Co warto zobaczyć w Małopolsce?

Zwiedzanie Krakowa

Zamek królewski na Wawelu to must have do zobaczenia, wszak Kraków to historyczna siedziba królów polskich.  Ten mogący poszczycić się bogatą historią zabytek został wpisany na listę światowego dziedzictwa Unesco. Na uwagę zasługuje również gotycka Katedra, w podziemiach znajdują się Groby Królewskie. Dużą atrakcją jest Smocza Jama którą według legendy zamieszkiwał smok, pokonany podstępem przez sprytnego szewca. Tuż obok jamy znajduje się rzeźba smoka, która naprawdę zieje ogniem!

Wawel zwiedzony, zdjęcie ze smokiem zrobione, to gdzie można jeszcze ruszyć,  zanim obierzecie kierunek na Kraków airport hotel aby odpocząć po dniu pełnym wrażeń?

Polecamy zobaczyć przepiękny Rynek Główny wraz z Sukiennicami oraz kościołem Mariackim. Z wieży, co godzinę rozlega się grany przez trębacza hejnał mariacki, z którym wiąże się pewna legenda. Według niej, tym sygnałem trębacz ostrzegał mieszkańców przed najazdem Tatarów i w pewnym momencie został przeszyty strzałą wroga. To dlatego hejnał w pewnym momencie gwałtownie się urywa. 

Zwiedzamy Małopolskę - gdzie warto pojechać?

Kopalnia soli w Wieliczce

Jak już jest się w okolicach Krakowa, koniecznie trzeba zajrzeć do pięknej Kopalni soli w Wieliczce. Zwiedzając komnaty solne, można podziwiać rzeźby solne oraz unikalne ciesielskie konstrukcje, oraz sporo dowiedzieć się o historii tego miejsca. 

A może rejs statkiem lub spływ tratwą?

Gdy ktoś jest spragniony pięknych krajobrazów to polecamy  położony nad malowniczym Jeziorem Czorsztyńskim Zamek w Niedzicy. Po zwiedzaniu zamku można wybrać się na rejs statkiem. 

Lubicie wędrówki po górach, a spływ tratwą brzmi kusząco? W takim razie warto wybrać się w pobliskie Pieniny.

Muszyna - zamek, ogrody sensoryczne i inne atrakcje

Wielbiciele zamków, kolejny ciekawy obiekt tego typu zobaczyć mogą w Muszynie, ale to nie wszystko co te okolice mają do zaoferowania. W Muszynie znajdują się również Ogrody Sensoryczne. One naprawdę angażują zmysły! Jest to miejsce idealne dla kogoś kto poszukuje chwili wytchnienia.

W Muszynie czekać Was może nie tylko wyciszenie, ale i emocje. Górski spływ rzeką Poprad brzmi kusząco? Polecamy, bo warto. Po emocjonującym dniu można odpocząć w wybranym Kraków airport hotel aby nazajutrz wyruszyć poznać inną część tego regionu.

Tatry i Zakopane

Zakopane, zwane również zimową stolicą Polski ma wiele zaoferowania o każdej porze roku. Można zobaczyć słynną skocznie narciarską Wielką Krokiew i przespacerować się Krupówkami. Turyści do dyspozycji mają wiele górskich o różnych stopniach trudności.  Najpopularniejszym z nich bez wątpienia jest trasa nad Morskie Oko. 

To jedynie kilka miejsc które warto odwiedzić. Jest ich o wiele więcej - każdy znajdzie tutaj coś dla siebie.