Minimalistyczny, nie znaczy nijaki

Wiele młodych ludzi, kupując swoje pierwsze mieszkanie, planuje urządzić je w nowoczesnym stylu, zgodnym z najnowszymi trendami. Designerskie wnętrza przyciągają wzrok i pozwalają wyróżnić się na tle nudnych i monotonnych wnętrz. Obecnie króluje styl minimalistyczny, jednak, nie oznacza to, że zawiera on minimum stylu. Wprost przeciwnie, jest on coraz modniejszy i pozwala na pozbycie się niepotrzebnych i nieestetycznych dekoracji.

Czyste linie i przejrzystość

Minimalistyczne wnętrza, to głównie biel i kolory ziemi, takie jak beże i szarości. Tutaj przoduje zasada, że „mniej znaczy więcej”. Pomieszczenia są jasne i przejrzyste, a całe pomieszczenie jest w swobodnej konwencji. Dlatego też, we wnętrzach w tym stylu, jest dużo drewna, betonu i naturalnych akcentów. Nowoczesne wnętrza to proste faktury i linie. Niewielka ilość mebli i brak niepotrzebnych dodatków, to znak rozpoznawczy minimalistycznych wnętrz.

Minimalistyczny, nie znaczy nijaki

Charakterystyczne dodatki

Decydując się na minimalizm, wiele osób całkowicie rezygnuje z dodatków, jednak jest to błędne myślenie. Ważne, aby dekoracje nie przytłaczały, pomieszczenia nie były nimi przeładowane, ale by były one harmonijnym uzupełnieniem całości. Wydaje się to niemożliwe, ale odpowiednio dopasowany dodatek, może podkreślić całą stylizację. Sprawdzają się tutaj ostre linie, geometryczne formy, lekkie materiały i przyjemne oświetlenie. Zwiewne zasłony będą bardzo dobrą decyzją, a trapezowe lampy sprawdzą się zarówno w salonie, sypialni, jak i kuchni.

Indywidualny charakter

Wykorzystanie robionych na zamówienie mebli, czy postawienie na fototapety, oraz fotografie rodzinne, to bardzo dobry plan do stworzenia wnętrz bardziej osobistych. Odpowiedni dobór ramek, czy wzoru tapety, sprawi, że wszystko będzie współgrało, ale zerwie się z typowo katalogowym klimatem. Każde mieszkanie oraz apartament na sprzedaż w Łodzi lub każdym innym mieście powinien mieć swój charakter, który zależy od domowników w nim przebywających. Nie można zapominać o osobistych akcentach, które wyróżniają aranżacje i wprowadzają do domów coś wyjątkowego, czyli rodzinne ciepło.