Jak urządzić designerskie wnętrze?

W każdym polskim salonie przeważnie znajdziemy takie rzeczy jak sofa, stolik czy telewizor. Warto dowiedzieć w jaki sposób urządzić swój salon, by był on funkcjonalny, sprzyjał spędzaniu czasu z rodziną, a dodatkowo gustownie i stylowo wyglądał. Są pewno aspekty, na które trzeba zwrócić uwagę przy aranżacji salonu.

Odpowiednia baza

Należy pamiętać, że sofa, telewizor i stolik wybrane bez przemyślania nie stworzą designerskiego pomieszczenia, w którym chciałoby się spędzać swój wolny czas. To miejsce, które ma służyć rozwijaniu kontaktów międzyludzkich. Idealnie sprawdzą się jasne, delikatne wnętrza, dlatego przy wyborze kolorystyki warto pójść w stronę bieli, szarości czy taupe. W przypadku mniejszych salonów zalecane jest wybieranie prostych, nieskomplikowanych form.

Jak urządzić designerskie wnętrze?

Zadbaj o własną strefę komfortu

Najważniejszym punktem salonu jest kanapa, to ona odpowiada za strefę komfortu. Jej wielkość powinna objąć zasięgiem wszystkich mieszkańców, lecz też nie należy przesadzać z jej wielkością, by nie przyćmiła całego salonu. Czasami zamiast jednego kolosalnego narożnika można zdecydować się na dwie mniejsze kanapy lub sofę i fotel. Osoby, które chcą by kanapa stanowiła element dekoracyjny powinny wybrać te modele z welurowym obiciem w odcieniach złotego karmelu, butelkowej zieleni czy granatu. Ożywić ją mogą kolorowe poduszki, które sprawią, że salon stanie się bardziej przytulny.

W strefie tej można postawić także na fotel, najlepiej wypadają w połączeniu z kominkiem. Modne są także fotele z podnóżkami, zarzuconym pledem, lampą przy boku, które stanowią gustowny kącik czytelniczy, którym nie pogardzą miłośnicy literatury.

Istota oświetlenia

Bardzo ważne jest oświetlenie w salonie. Spełnia kilka funkcji. Po pierwsze, podkreśla charakter przestrzeni. Ma pełnić funkcję oświetlającą po zmroku, dlatego należy zadbać o równomierne oświetlenie oraz oświetlenie punktowe, które wydzieli poszczególne strefy i wykreuje właściwy nastrój wnętrza. Najczęściej wybieranym oświetleniem ogólnym są reflektorki. Jako oświetlenie miejscowe sprawdzają się lampy stojące oraz kinkiety.