Co można zobaczyć podczas wycieczki objazdowej po Japonii?

Japonia nazywana jest również Krajem Kwitnącej Wiśni. Wielu turystów odwiedzających Japonię po raz pierwszy jest często zaskoczonych tym, że jeden z najbardziej rozwiniętych krajów uprzemysłowionych na świecie może się poszczycić bogatą i fascynującą historią sięgającą kilku tysięcy lat. Ten stosunkowo niewielkie kraj azjatycki jest naprawdę niezwykły.

 

Na długo przed powstaniem wielu spektakularnych katedr w Europie, japońskie świątynie Shinto i buddyjskie były już dobrze znane i przyciągały wielu pielgrzymów. Wyróżniają się często skomplikowanymi projektami i dekoracjami.

 Co można zobaczyć podczas wycieczki objazdowej po Japonii?

Góra Fuji

Bez wątpienia jest najbardziej rozpoznawalnym punktem orientacyjnym w Japonii. Majestatyczna góra Fuji (Fuji-san) jest także najwyższym szczytem w kraju. Liczy 3776 m npm. Od wielu wieków pojawia się w sztuce i literaturze, a obecnie uznawana jest za tak ważną ikonę, że UNESCO uznało jej kulturalne znaczenie w 2003 roku. Góra Fuji jest częścią Parku Narodowego Fuji-Hakone-Izu. Odwiedzana jest  każdego roku przez ponad milion osób, aby zobaczyć m.in. wschód słońca ze szczytu.

 Co można zobaczyć podczas wycieczki objazdowej po Japonii?

Pałac Cesarski w Tokio

Najbardziej znany punkt orientacyjny w Tokio, Pałac Cesarski z pięknymi XVII-wiecznymi parkami, otoczony jest murami i fasadami. To obowiązkowa wizyta w stolicy kraju. Nie zniechęcaj się tym, że większość pałacu jest zamknięta dla publiczności (nadal jest zamieszkiwany jest rodzinę cesarską) i tak możesz dużo zobaczyć. Oprócz tego możesz zobaczyć słynny most Nijubashi, ogród East Higashi-Gyoen. W Tokio warto też zobaczyć słynną dzielnicę handlową Ginza, teatr Kabuki-za i teatr Shimbashi Enbujo.

 Co można zobaczyć podczas wycieczki objazdowej po Japonii?

Historyczne Kioto

Kioto jest jednym z najczęściej odwiedzanych miast w Japonii. Piękne miasto jest jednym z niewielu miejsc w kraju, które nie zostało zrujnowane podczas II wojny światowej. Każdego roku przyciąga ponad 10 milionów turystów. Wycieczka objazdowa po Japonii oferuje zwiedzanie Kioto. Warto odkryć jego piękne stare ulice i architekturę, z których większość pozostała niezmieniona od czasu, gdy było zamieszkiwane przez rodzinę cesarską ponad 1000 lat temu.

 Co można zobaczyć podczas wycieczki objazdowej po Japonii?

Wyspa Miyajima

Wyspa Miyajima zajmuje 30 km2 powierzchni. Znajduje się w Zatoce Hiroszima. Najbardziej znana ze świątyni Itsukushima, czyli świątyni Shinto poświęconej księżniczkom, córkom boga wiatru Susanoo. Pochodzi z VIII wieku. Warto zobaczyć świątynię, a także wspaniałe tereny i ogrody wyspy, zamieszkiwane przez jelenie i liczne kolonie ptaków.

 

Zamek w Osace

Zamek w Osace został zbudowany w 1586 roku przez słynnego japońskiego wojownika i polityka Toyotomi Hideyoshi. W tym czasie zamek był największą i najważniejszą fortecą w kraju. Warto zobaczyć wielką pięciopiętrową 42-metrową wieżę główną, zbudowaną na imponującej 14-metrowej kamiennej posadzce. Znajduje się w niej wiele ekspozycji przedstawiających historię zamku i miasta. Odwiedź najwyższe piętro, aby podziwiać wspaniałe widoki na Osakę, szczególnie wtedy, gdy zachodzi słońce.

 

Partnerem artykułu jest organizator wycieczek do Japonii - ryoko.pl