Sportowe okulary zimowe

Okres zimowych urlopów jest najlepszą okazją do wyjazdu w góry i aktywnego spędzania wolnego czasu. Nieodłączną część takich wypadów stanowi odpowiednie wyposażenie osoby wybierającej się na stok. Zachowanie wszystkich zasad bezpieczeństwa powinno zawsze znajdować się na pierwszym miejscu.

Sportowe okulary zimowe

Odpowiednia ochrona oczu

Jedną z najważniejszych kwestii jest ochrona oczu, odbijające się od śniegu promienie słoneczne pogarszają komfort poruszania się. Wybór właściwych okularów sportowych do snowboardu jest więc bardzo ważny. Okulary powinny przede wszystkim idealnie przylegać do twarzy, ale nie uciskać, gdyż mogłyby powodować liczne podrażnienia. Skóra twarzy, zwłaszcza wokół oczu jest bardzo delikatna, musi być więc dobrze chroniona. Soczewki w szkłach sportowych powinny jak najlepiej chronić oczy sportowca, dostosować się do warunków, które panują na stoku. Komfort widzenia jest tym lepszy, gdy zakupi się gogle z dodatkowymi funkcjami, zwłaszcza w przypadku, gdy takie wypady organizowane są regularnie.

Jakie powinny być okulary sportowe?

Okulary sportowe wykorzystywane zimą powinny być dobrane pod względem rozmiaru, nie mogą się zsuwać ani być za ciasne. Okulary przeznaczone dla kobiet są nieco inaczej skonstruowane, gdyż mają nieco węższą ramę. Producenci zadbali w ten sposób o lepsze dopasowanie okularów do nieco węższych twarzy kobiet. Warto również wybrać model okularów, które stworzą idealną całość w połączeniu z kaskiem, jeżeli zakup jest dokonywany osobno, można zabrać kask do sklepy. Ze względu na dynamiczne ruchy w trakcie uprawiania sportów zimowych, niezbędne jest wyraźne widzenie wszystkiego co przed i obok nas. Okulary powinny więc zapewniać optymalną szerokość widzenia, by uniknąć ewentualnych wypadków na stoku. Najlepszy kąt widzenia wynosi około 160 stopni, taki parametr oferują renomowani producenci zimowych okularów sportowych. Znaczenie w okularach ma również wyściółka. Powinna być wykonana z miękkiego materiału. Tylko wówczas nie doprowadzi do obtarć skóry twarzy.