Od prostych narzędzi do światowego lidera. Firma Dormer Pramet i jej ewolucja

Marka Dormet Pramet jest dobrze znana wszystkim firmom związanym z szeroko pojętą obróbką materiałów. Mimo tego, że w takim kształcie istnieje dopiero od 2014 r., jej historia jest znacznie dłuższa, a początki istnienia sięgają roku 1913. Przed 2014 r. na rynku dostępne były dwie różne firmy – Dormer Tools i IPS Group, które połączyły swoje siły i wspólnie stały się światowym liderem w zakresie produkcji wysokiej klasy narzędzi do obróbki materiałów. Jak było możliwe osiągnięcie sukcesu na taką skalę?

Marka Dormer Pramet i historia jej rozwoju

Powstała w 2014 r. marka Dormer Pramet specjalizuje się w produkcji i dostarczaniu wysokiej jakości narzędzi skrawających. Są one przeznaczone do wykorzystanie w szeroko pojętym przemyśle maszynowym, który szczególnie intensywnie rozwija się w ostatnich latach. Przed 2014 r. na światowym rynku istniały dwa odrębne przedsiębiorstwa, które niejako ze sobą konkurowały – obie firmy, Dormer Tools i IPS Group były bowiem liderami w branży produkującej profesjonalne narzędzia do obróbki materiałów. Podstawową różnicę stanowił jednak zakres produkcji – Dormer Tools specjalizowało się głównie w narzędziach obrotowych, podczas gdy IPS Group wytwarzało narzędzia do obróbki wymiennej, w szczególności płytki z węglika spiekanego.

Połączenie obu przedsiębiorstw było krokiem milowym dla ich rozwoju. W rezultacie fuzji stworzona została duża, profesjonalna i wysoce wyspecjalizowana firma, która szybko stała się niekwestionowanym liderem w swojej branży. Dormer Pramet jest obecnie jednym z największych dostawców i producentów wysokiej jakości narzędzi skrawających przeznaczonych dla przemysłu maszynowego. W jej bogatej, stale poszerzanej ofercie znajdują się takie narzędzia, jak m. in. przyrządy do wiercenia, gwintowania, frezowania i toczenia. Oprócz nich, marka wytwarza także narzędzia specjalistyczne oraz systemy narzędziowe, które również cieszą się sporym zainteresowaniem wśród odbiorców jej usług.

Od prostych narzędzi do światowego lidera. Firma Dormer Pramet i jej ewolucja

Nie tylko narzędzia! Oferta szkoleń i rozwoju dla przemysłu maszynowego

Marka Dormer Pramet skupia się nie tylko na samej działalności produkcyjnej. Ważnym filarem jej profesjonalnej działalności są bowiem także szkolenia organizowane dla klientów oraz firm zainteresowanych nawiązaniem z nią owocnej, perspektywicznej współpracy. Dormer Pramet dysponuje aż pięcioma ośrodkami szkoleniowymi zlokalizowanymi w takich krajach, jak Czechy, Wielka Brytania, Rosja, Szwecja oraz USA. Z oferowanej przez nią wiedzy można skorzystać zarówno osobiście, jak i online – za pomocą udostępnianych w sieci, całkowicie bezpłatnych pakietów e-learningowych, które tematycznie dotyczą narzędzi oraz procesów obróbki.

Dormer Pramet nie tylko dysponuje bogatą, zróżnicowaną i innowacyjną ofertą narzędzi skrawających, ale posiada także wszystkie niezbędne do ich wytwarzania certyfikaty jakości i bezpieczeństwa. Jej bogate doświadczenie zdobyte na przestrzeni lat pozwoliło stworzyć prawdziwą machinę produkcyjną, która jest obecnie w stanie zaspokoić potrzeby każdego odbiorcy. Oferta Dormer Pramet jest bowiem skierowana zarówno do firm działających na branży przemysłu lekkiego, jak i przedsiębiorstw pracujących w przemyśle ciężkim.