Jak zarabiać przez Internet?

Każdy użytkownik Internetu może korzystać z wielu sposobów zarabiania pieniędzy online. Do najpopularniejszych należy zarabianie na blogach, marketing afiliacyjny, przychody z e-booków, freelancing i AdSense. Gdybyśmy jednak wybrali 2 najlepsze opcje zarabiania pieniędzy online, blogowanie jest zazwyczaj numerem jeden, a YouTube na drugim.

Jak zarabiać przez Internet?

Program partnerski YouTube

Program Partnerski YouTube pozwala twórcom filmów zarabiać na swoich treściach. Członkowie programu mogą zarabiać pieniądze z wielu źródeł, w tym:

  • reklamy na filmach,
  • Twoje filmy oglądają członkowie YouTube Premium,
  • członkostwo w kanale (gdzie płatni subskrybenci otrzymują ekskluzywne treści),
  • Super Czaty (gdzie widzowie na żywo mogą dodawać swoje komentarze, wtedy streamer lepiej ich zauważy).

Aby dołączyć do tego programu, musisz mieć przynajmniej 1000 subskrybentów, a Twoje filmy muszą być obejrzane przez ponad 4000 godzin w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Musisz też przestrzegać konkretne warunki korzystania z usługi i wytyczne, obowiązujące społeczność YouTube.

Potrzebujesz również konta Google AdSense. Nie martw się, że odbiorcy zniechęcą się reklamami. Do wyboru są też takie, które można wyłączyć po kilku sekundach lub nakładające się banery.

Na koniec pamiętaj, że nie możesz zarabiać na reklamach z materiałami chronionymi prawami autorskimi.

Marketing afiliacyjny

Warto przyłączyć się do programów partnerskich firm i sklepów. Na przykład pod filmem zamieszczamy link do strony internetowej. Jeśli ktoś dokona zakupu za pośrednictwem tego linku, otrzymasz procent od sprzedaży. Czasami dostaniesz pieniądze nawet za samo kliknięcie linku.

Jak zarabiać przez Internet?

Sponsorzy

Bardzo popularne kanały YouTube często sporo zarabiają dzięki umowom ze sponsorami. Gdy masz przyzwoitą liczbę odbiorców, sponsor zapłaci Ci określoną kwotę za wymienienie w filmie konkretnego produktu lub reklamowanie go w intro. Możesz również sam zwrócić się do firm i zaproponować im współpracę. Jeśli będziesz przestrzegał wytycznych dotyczących reklam, zarabianie pieniędzy jest jak najbardziej możliwe.