6 powodów, dla których warto zapisać się na lekcje tańca

Niezależnie od tego, czy jesteś królową parkietu, czy lubisz kołysać się w rytm ulubionych piosenek, gdy jedziesz samochodem, możesz zapisać się na lekcje tańca. To naturalny sposób ekspresji, który doda Ci pewności siebie i poprawi samopoczucie. Wpływa pozytywnie zarówno na zdrowie fizyczne, jak i psychiczne. Przy tak wielu stylach tańca łatwo znajdziesz swój ulubiony!

Poprawia siłę i ogólny stan zdrowia

To forma aktywności fizycznej, która naturalnie wzmacnia kości i mięśnie. Wraz ze wzrostem siły będziesz miała więcej energii do działania. Regularnie tańcząc, zmniejszysz ryzyko cukrzycy, nadciśnienia, chorób serca i osteoporozy.

6 powodów, dla których warto zapisać się na lekcje tańca 

Wpływa pozytywnie na pamięć

Podczas ćwiczeń zwiększa się poziom substancji chemicznych w mózgu, które pobudzają komórki nerwowe. Taniec wymaga zapamiętywania różnych kroków i sekwencji, dzięki czemu poprawia pamięć. Angażuje jednocześnie kilka funkcji mózgu - kinestetyczną, racjonalną, muzyczną i emocjonalną. Wykorzystanie wszystkich tych elementów może dodatkowo zwiększyć aktywność neuronów, zmniejszając ryzyko choroby Alzheimera.

Zwiększa elastyczność ciała

Rozciąganie przed i po tańcu jest bardzo ważne. W ten sposób zmniejszysz ryzyko kontuzji. Z czasem zauważysz, że rozciąganie ułatwia wykonanie poszczególnych kroków. Stajesz się coraz bardziej elastyczna, a tym samym możesz się cieszyć większym zakresem ruchu. 

Poprawia humor

Taniec to przede wszystkim świetna forma rozrywki. Zapisując się na zajęcia, możesz doskonale się bawić i nauczyć nowych kroków. Nieważne, czy wybierz cha-chę, bachatę, rock’n’rolla, salsę, zumbę, mambo, merengue, czy walc wiedeński, daj porwać się muzyce. W ten sposób uciekniesz od codziennych zmartwień. Uczęszczając regularnie na zajęcia, możesz się wspaniale zrelaksować. Poznasz też wielu ciekawych ludzi o podobnych zainteresowaniach. 

Jak każda aktywność fizyczna, lekcje tańca to świetny sposób na walkę ze stresem. Pobudza głowę do produkcji endorfin, czyli hormonów szczęścia.  Nawet jeśli jesteś absolutnie początkujący, nadal możesz czerpać z niego mnóstwo korzyści. Profesjonalna szkoła tańca w Krakowie zapewnia przyjemną atmosferę. Współpracuje z profesjonalnymi instruktorami, dzięki czemu możesz mieć pewność, że nauczysz się świetnie tańczyć.

Utrzymuj doskonałą formę

Taniec jest zarówno formą sztuki, jak i sportem. Niezależnie od tego, czy bierzesz udział w warsztatach, czy prywatnych lekcjach, możesz poprawić sylwetkę. Dodatkowo wzmocnisz mięśnie i zwiększysz swoją wytrzymałość. Po kilku pierwszych lekcjach mogą pojawić się zakwasy, przy regularnych ćwiczeniach będą to tylko odległe wspomnienia.

Tancerze mają nie tylko świetną figurę ze względu na wszystkie spalane kalorie, ale też cieszą się idealną postawą. Chcesz pozbyć się zbędnych kilogramów? Marzysz o tym, by poczuć się seksowna, kobieca i pewna siebie? W takim razie zapisz się na lekcje tańca! Gwarantujemy, że Twoja samoocena wzrośnie.

6 powodów, dla których warto zapisać się na lekcje tańca 

Tańcz, by ożywić swój związek

Chcesz poprawić relacje z partnerem? W takim razie zapiszcie się na lekcje tańca. Wybierzcie styl, który najbardziej Wam odpowiada. W ofercie znajdziecie m.in. taniec towarzyski i latynoamerykański. Pomoże ponownie rozpalić Wasz związek.